Worcester Polonia Polska Portal Polonia-Worcester. Portal Polonii mieszkajacej w Worcester Praca Anglia mieszkanie w UK.
Czerwiec 23 2018 07:18:22
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Download
FAQ
Forum
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Galeria
Szukaj
Ostatnie Artykuły
Święta tuż, tuż
Praca w Worcester
Jak szukać pracy , z...
Wyspy rajem dla pols...
Emigranci mają talent!
Na Forum
Najnowsze Tematy
Psycholog online
ideas and ideas inte...
are you experiencing...
fast and simple meth...
web marketing simila...
Najciekawsze Tematy
Ucz dziecko za DA... [3]
Bezpłatne ogłosze... [2]
Polskie książki [1]
Wypadek samochodo... [1]
Wypadek samochodo... [1]
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 74
Najnowszy Użytkownik: Anitpr
Administracja Strony
Witamy
Witam na Stronie Internetowej Polonia - Worcester.

Zachęcam wszystkich do współtworzenia tego portalu. Proszę nadsyłacie swoje sugestie, pomysły moje GG 688089 lub mail fenek4@o2.pl

Informatyk - usługi wszelkie
INFORMATYKAZ dniem 1 MARCA 2011 roku PORTAL ZOSTAŁ PRZENISONY POD ADRES WWW.POLONIA-WORCESTER.CO.UK ZAPRASZAMY

admin dnia lipiec 30 2010 23:50:07 · Drukuj
Spis powszechny na Wyspach już w marcu
AngliaJuż w przyszłym miesiącu wszystkie osoby mieszkające w Wielkiej Brytanii dłużej niż trzy miesiące obejmie spis powszechny. Uwaga - udział w spisie jest obowiązkowy, a uchylanie się może kosztować 1000 funtów grzywny.
Udział w powszechnym spisie jest bardzo prosty wystarczy wypełnić specjalny kwestionariusz. Można to zrobić na stronie internetowej www.census.gov.uk lub uzupełnić go w wersji papierowej, a następnie odesłać na wskazany adres.
Spis powszechny nie będzie polegał na identyfikowaniu poszczególnych osób. Ma on na celu jak zapewnia ulotka informacyjna uzyskanie danych statystycznych dla procesu planowania i zagwarantowanie osobom mieszkającym lub pozostającym na terenie kraju stosownej opieki.

Informacje zebrane dzięki spisowi powszechnemu 2011 zostaną wykorzystane w celu zaplanowania działań dotyczących szkół dla dzieci, mieszkań dla rodzin, transportu publicznego, świadczeń zdrowotnych i szkoleń dla osób pragnących zyskać nowe umiejętności.

autor. kk, MojaWyspa.co.uk

admin dnia luty 08 2011 12:16:17 · Drukuj
Podziekowania dla
AngliaPodziekowania dla kolegi LUSITE który wykonal dla naszego portalu nowy baner, ktorego bedziecie mogli niebawem podziwiac. LUSITE wykona rowniez dla Was atrakcyjne banery, grafiki itp. znajdziecie go pod adresem http://allegro.pl/my_page.php?uid=21057547

POZDRAWIAMY I DZIEKUJEMY

admin dnia luty 05 2011 00:00:38 · Drukuj
Polskie lekcje dla brytyjskich uczniów
AngliaUczniowie szkoły w brytyjskim Willington mieli idealną okazję, aby poznać to co w naszej kulturze najlepsze. W ramach lokalnej integracji w szkole odbyły się pokazy tańca, rękodzieła i prezentacje kuchni polskiej.
Pomysłodawcą przybliżenia polskiej kultury miejscowym dzieciakom był jeden z nauczycieli - Przemysław Mospan, który w szkole w Willington jest obecnie na stażu w ramach programu Comenius. Chodziło o przygotowania pakietu lekcji pozwalającego na jak najszersze zapoznanie się z polską tradycją i kulturą - podaje portal thenorthernecho.co.uk.

Powstał więc pomysł, aby uczniowie CofE Primary School - nawet Ci najmłodsi, do lat 6 - wzięli udział w różnorodnych projektach lekcyjnych. Była więc nauka gotowania polskich potraw, malowanie inspirowanych fantastyką kart pocztowych dla dziadków i babć, a wszystko to inspirowane polskimi artystami i ekspertami. - Pomysł okazał się trafiony, dzieciaki świetnie się bawiły. Atmosfera była jak w polskim domu, co sprzyjało integracji - mówi polski nauczyciel.

Aktywizacja rodziców

- Integracja i nauka życia w różnych społecznościach to jeden z filarów edukacji najmłodszych - mówi Linda Edwards, zastępca dyrektora w Peases West Primary School, współpracująca również ze szkołą w Willington. - Postanowiłam więc w pewien sposób wykorzystać fakt, że mamy na miejscu nauczyciela z Polski, aby z jego pomocą stworzyć program lekcji przybliżający polską kulturę i tradycję. Docelowo chodzi nam również o aktywizację rodziców i dziadków, którzy mogą przyjść do szkoły i brać udział w takich zajęciach razem z dziećmi czy wnukami - dodaje Edwards.
Okazało się, że był to strzał w dziesiątkę. Na ostatnie "polskie" spotkanie przyszły tłumy rodziców. - Cały tydzień upłynął pod znakiem świetnej zabawy, która dzięki uczestnictwu rodziców miała duże wartości integracyjne dla wielu pokoleń. Dzięki temu praktycznie każda klasa w naszej szkole chce nadal aktywnie brać udział w "polskich sesjach". To również znakomity sposób na poprawę relacji rodzinnych - dodaje Victoria Suddes, wicedyrektor CofE Primary School w Willington.

Małgorzata Jarek, MojaWyspa.co.uk

admin dnia styczeń 15 2011 12:58:27 · Drukuj
Rząd zniesie ustawowy wiek emerytalny
AngliaKażdy 65-latek będzie mógł wybrać – albo prawo do zasiłku emerytalnego, albo dalsza praca, a pracodawca nie będzie mógł odesłać go na emeryturę. To zapowiedź tegorocznych zmian w ustawowym wieku emerytalnym w Wielkiej Brytanii.
- Ostatni przymusowi emeryci odejdą z pracy z końcem września – zapowiedział wiceminister pracy Edward Davey. Jego zdaniem starsi pracownicy mają do zaoferowania bardzo wiele zarówno brytyjskiej gospodarcze, jak i firmom.

Stowarzyszenie brytyjskich pracodawców CBI ostrzega, że firmy stracą możliwość zwalniania tych, którzy przestają sobie radzić ze względu na wiek. Ale minister Davey sądzi, że dotychczasowe prawo pracy poradzi sobie w takich przypadkach. Jego zdaniem starsi pracownicy wcale nie będą też blokować etatów młodym.
- Będzie wręcz odwrotnie. Międzynarodowe dane ekonomiczne wskazują, że młodsi i starsi pracownicy wnoszą inne umiejętności, które się dobrze uzupełniają. Większa liczba starszych pracowników z dobrymi dochodami pobudzi też gospodarkę i rynek pracy, więc to będzie dobre również dla młodych - argumentował.
Głębokim powodem tych zmian jest naturalnie starzenie się społeczeństwa. 10 milionów obecnie żyjących Brytyjczyków ma szanse dożyć setki, a to oznacza, że miliony będą musiały dłużej pracować na swoje utrzymanie.

kk, MojaWyspa.co.uk, źródło: IAR

admin dnia styczeń 15 2011 12:54:15 · Drukuj
Uważaj na fałszywe antywiry!
AngliaWyglądem przypomina program antywirusowy, ale naprawdę jest aplikacją, która gromadzi dane osobowe i może je wykorzystać na twoją niekorzyść. Serious and Organised Crime Agency ostrzega internautów na Wyspach.
Z danych zebranych podczas kampanii Get Safe Online wynika, że aż jedna czwarta Brytyjczyków dostała propozycję zainstalowania w swoim komputerze złośliwych programów antywirusowych r11; podaje serwis BBC. Nadawcami takich komunikatów są gangi internetowe, które zatrudniają po kilkaset osób i budują nawet swoje centra telefoniczne. Przestępcy wykorzystują lęk internautów przed wirusami okazuje się bowiem, że mimo stałej poprawy bezpieczeństwa, komputery aż jednej trzeciej Brytyjczyków są zainfekowane wirusami.

Kradzież danych osobowych

Otwierasz pocztę e-mail i znajdujesz list z ofertą darmowego oprogramowania antywirusowego. Następnie instalujesz go w komputerze i co jakiś czas aktualizujesz. Program swoim wyglądem nie odbiega od innych tego typu aplikacji. Niestety r11; to może być fałszywka, która tak naprawdę zapisuje wszystkie informacje z twojego komputera, takie jak np. dane z karty kredytowej. Get Safe Online ostrzega również przed reklamami typu pop-up (wyskakujące okienka), które najpierw poinformują o zainfekowaniu komputera, a następnie zaoferują skanowanie on line. To również r11; zdaniem ekspertów r11; może być sposób na wyciągnięcie danych osobowych zapisanych w komputerze. Co się dalej dzieje z danymi osobowymi? Jak informuje BBC, mogą być wykorzystane przez gangsterów do kradzieży tożsamości lub dalej sprzedawane przez internet na portalach adresowanych do środowisk przestępczych.
Jak podaje Serious and Organised Crime Agency (SOCA), internetowe gangi mają rozbudowane struktury r11; zatrudniają po 300-400 osób, zakładają centra telefoniczne r11; wszystko po to, aby dotrzeć do jak największej liczby odbiorców. r11; Często takie organizacje płacą po prawie 100 tys. funtów miesięcznie indywidualnym webmasterom, którzy nieświadomie reklamują fałszywe oprogramowanie r11; mówi Sharon Lemon z SOCA i podkreśla, że świadczy to o wysokim zorganizowaniu tego typu grup przestępczych.

Nic za darmo

Co może zrobić zwykły użytkownik internetu, aby uniknąć zagrożenia, jakie niesie ze sobą instalacja fałszywego oprogramowania antywirusowego? Należy ignorować aplikacje oferujące darmowe skanowanie komputera. Trzeba też z dużym dystansem podchodzić do okienek pop-up radzi Tony Neate z Get Safe Online. Jego zdaniem większość renomowanych informatyków i dostawców internetu nie stosuje takich praktyk. Owszem, oferują antywirusowe oprogramowanie, ale nie bez uprzedniego powiadomienia lub na wniosek zainteresowanej osoby dodaje.

mojawyspa.co.uk

admin dnia grudzień 29 2010 16:08:58 · Drukuj
Polacy wygrywają sprawę o odszkodowanie
Worcester i mieszkańcyDwóch Polaków przez dziewięć dni pracowało dla organizacji charytatywnej, która zajmowała się zbiórką ubrań. Mężczyźni najpierw musieli roznosić ulotki (2.5 tys. każdy), a następnie zbierać ubrania wystawione do odbioru.

Po dziewięciu dniach pracy, Polacy wraz z trzema innymi osobomi, zostali zwolnieni. Na ich konta nie wpłynęło jednak wynagrodzenie, więc mężczyźni postanowili wnieść sprawę do sądu.

- Agencja rekrutacyjna wysłała nas do Evesham, gdzie poznaliśmy pana Show'a. Daliśmy mu nasze numery kont i co miesiąc mieliśmy otrzymywać wynagrodzenie. (r30;) Po dziewięciu dniach pracy wszyscy zostaliśmy zwolnieni - powiedział jeden z mężczyzn.

W zeszłym tygodniu sąd pracy w Birmingham oświadczył, że jeden z Polaków otrzyma 1.8 tys. funtów odszkodowania, a drugi 1.6 tys.

Magda D. Londynek.net

admin dnia grudzień 22 2010 22:51:13 · Drukuj
Zima: Dramat podróżujących po Europie
AngliaSetki odwołanych lotów, tysiące pasażerów koczujących na lotniskach r11; tak wygląda sytuacja na Wyspach, we Francji i Niemczech. Podróż do Polski na święta jest dużym wyzwaniem.
Śnieg i mróz skutecznie sparaliżowały komunikację lotniczą w Europie. W najgorszej sytuacji są lotniska w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Francji. - Do 6 rano w środę z lotniska Heathrow odleci nie więcej niż jedna trzecia planowanych lotów r11; zakomunikował zarządca portu lotniczego i podkreślił, że sytuacja wróci do normy nie wcześniej niż po świętach.
Chaos na dużych międzynarodowych lotniskach zakłócił ruch w całej Europie. Mimo że mniejsze porty poradziły sobie z trudnymi warunkami atmosferycznymi, to jednak działa tutaj efekt domina. Obliczanie strat

Paraliż komunikacyjny kosztuje linie British Airways ok. 65 milionów funtów dziennie r11; wyliczyli analitycy. Na pogodzie traci sektor handlowy r11; liczba klientów w brytyjskich sklepach jest w tym roku o 25 proc. mniejsza niż w pozostałych latach. A to przecież jeden z bardziej rgorącychr1; okresów handlowych.


UWAGA: Tutaj na bieżąco nasi forumowicze relacjonują warunki pogodowe na trasie UK-PL. Sprawdź, jak wygląda sytuacja na drogach, a jeśli podróżowałeś, napisz, jak się jechało.



Aktualny stan na lotniskach (wtorek, godz. 8)

Gatwick - lotnisko funkcjonuje - jest otwarte od godziny 6.00

Heathrow - do godz. 6 w środę odleci nie więcej niż jedna trzecia samolotów

Stansted - informacja z lotniska: ruch powinien odbywać się bez większych zakłóceń

Lotniska w Edynburgu, Aberdeen, Glasgow, Birmingham, Luton, London City, Bristolu, Cardiff i Southampton - otwarte, ale pasażerowie powinni spodziewać się kilkugodzinnych opóźnień, a niekiedy odwołanych lotów.

Informacja pochodzi z portalu mojawyspa.co.uk

admin dnia grudzień 22 2010 00:32:44 · Drukuj
Nowa Domena
Worcester i mieszkańcyBardzo miło mi zakomunikować iż od dziś dysponujemy dwoma nowymi domenami. Po ostatniej utracie domeny postanowiłem zakupic kolejną, nowa domenę tym razem z grupy co.uk. I tak jak już zapewne wiesz nasz nowy adres przez najbliższe dwa lata będzie brzmiał www.polonia-worcester.co.uk oraz polska domena www.polonia-w-worcester.pl. Obie domeny prowdzą do tego samego serwera, na tą samą stronę, więc nie ma róznicy na jaki adres chodzisz. Mam nadzieję że zwiększy się odwiedzalość na naszej stronie i niebawem będę mógł pomysleć nad nowym wyglądem i nowymi fukncjami naszej strony. Czytajcie artykuły, wysyłajcie sugestje oraz newsy. Wszelka krytyka mile widzana. Jeśli potrzebujecie pomocy prawnej, w tlumaczeniu, w uzyskaniu benefitów lub innych spraw piszcie na pewno odpowiemy.

admin dnia grudzień 21 2010 23:58:58 · Drukuj
Swieta tuz tuz
Worcester i mieszkańcyŚwięta tuż, tuż
Myślę ze przygotowania do świat czas zacząć....... rozpoczął się grudzień wiec moi drodzy do roboty czas. Prawde mowiac, ja jeszcze nic nie robie..na razie tylko kupilam czesc prezentow,zeby uniknac swiatecznych tlumow, choc tlum przedswiateczny rozgrzewa mnie do czerwonosci.. zaczynam odczuwac klimat zblizajacych sie swiat. Kupilam juz kilka ozdob(w sumie niepotrzebnych) typu serwetki, swieczki na stol swiateczny, ozdoby na okna i drzwi w calym domku..zrobilam juz czesc porzadkow w szafach- generalne, pozniej umyje okna, 2 tyg przed swietami zrobie generalne porzadki, czyli siegne w kazdy kat w ktory nie zagladam codziennie .Porzadki porzadkami - fakt nieposiadania pani do sprzatania a i rodzinka nie czuje twojego klimatu to w koncu sama musisz wszystko posprzatac - a balagan kumuluje sie w sposob wprost proporcjonalny do brakujacego czasu przeplatajac sie z podstawowymi obowiazkami mamy trojki dzieci  - ja staram sie sprzatac regularnie choc moja stoneczka nie zawsze chce ze mna wspolpracowac wiec, sprzatam panicznie czyli "oj ida swieta ida swieta". - Prezenty radze robic przez caly rok ,bo kiedy jezdzicie na wakacje to mozna pomyslec o egzotycznych prezentach no nie? Jednak ja niestety jak juz wspomnialam wyzej zostawiam to na ostatnia chwile wiec znowu czas leciiiiiiiiiiiii. kupuje reszte prezetow, choinke ubiore po tych porzadkach czyli gdzies pod koniec nastepnego tygodnia bo taki plan rzucil moj slubny przy ogromnej uciesze kochanej stoneczki........ reszta czyli potrawy itp bedzie sie dziala dzien, dwa przed wigilia (oczywiscie to co mozna wczesniej przygotowac) bo np ryby robie w wigilie.... W chwili relaksu przegladam portale zwiazane z organizacja swiat i trafiam na cos, co troche mnie martwi...
neutrum m
A ja mam spokój ze świętami od czasu kiedy przemyslałam sobie najważniejsze sprawy tak po chrześcijańsku i ludzku.
Czy pan Jezus syn samego Stworzyciela wspominał cos o obchodzeniu jego narodzin , podał jakieś wytyczne czy coś? Nie i jeszcze raz nie!

Tradycja narastała przez wieki ale to nie logiczne myslenie : Bogu się to podoba. Zwłaszcza teraz tradycja została tak wykorzystana do napędzania obrot ow wielkich marketów, niedobrze mi sie robi na sam widok tych wszystkich reklam i promocji świątecznych.
Przed świętami zmieniamy się w nienasycone, nerwowe bestei polujące na promocyjne artykóly , dopinając wszystko na ostatni guzik zapominamy o ty co najważniejsze:
Cieszmy się szczęsciem dnia codziennego bez wymyslania sztucznych tradycji które zamiast zbliżac tylko oddalają nas od prawdziwego Ojca.

Hmmmmmmm dziwne............ ale, coz kazdy ma prawo widziec co chce, jak chce...
Ale wracajac do tematu...... swieta... kolejne na obczyznie...... ale czy to wazne... czy istotne. Wazne ze swieta tradycyjnie dla mnie Ja również poddaję się atmostferze świąt. Uważam, że cała otoczka wraz z choinką, jemiołą, z kolorowymi ozdobami jest warta uwagi i przekazywania z pokolenia na pokolenie. Staram sie jak moge przekazac stoneczce co bylo jest i bedzie poki zyje dla mnie wazne . Ze kiedys godzinami stalismy w sklepach i wielokrotnie zakupy zakonczone byly fiaskiem.Hmmmmm bylo inaczej .... jak dla mnie chyba bardziej swiatecznie... i zima byla inna.... mrozna... sniezna... taka biala... choinka zywa.. prawdziwie zielona ... taka pachnaca.... A teraz to dzieki sklepom mamy świąteczną atmostferę. Ozdobione wystawy sklepowe. Świąteczne melodie w centrach handlowych przyjęły się u nas wiele lat temu i chyba już do nich przywykliśmy.
A wracając do przygotowań świątecznych- kiedyś, bedac dzieckiem i potem juz podlotkiem i dopóki mieszkałam z rodzicami, nie znosiłam tego calego sprzątania, wyrzucania wszystkiego z szafek, porzadkowania i calego tego zamieszania. A teraz kiedy sama sprzatam swoje mieszkanie i kiedy sama mogę decydować o tym czy wywalić wszystko z szafek to to lubię, choc moja stoneczka nie podziela mojego entuzjazmu..Przeraza mnie syndrome chomika ktory trzyma mnie okolo 1/3 roku kalendarzowego. Czas świąt jest dla mnie pretekstem by to wszystko przejrzec , spakowac, oddac , przekazac ubrania których nie noszę i wynieść do kontenerów Czerwonego krzyza w ciągu roku jakoś brakuje mi czasu. Całe to zamieszanie świąteczne daje mi dużo do myślenia i absolutnie nie zapominam co jest istotą tych świąt. W wigilię nie brakuje czytania Pisma Świętego ani kolęd.Tradycji zwiazanej ze swietami pilnuje moj slubny... uwielbiam kiedy chodzi po domu i nuci.. raz ciszej , raz glosniej.... tak swiatecznie.... hmmmmmmmmmmmmmmmm.
Mysle ze juz wystarczy mojego marudzenia, czas na to co jest dla mnie , takie najbardziej swiateczne, takie prosto z serca... mowa tu o zyczeniach........

Niech Bóg Miłością nasze dusze napełnia
Niech Duch Święty swą rolę wypełnia.
A Jezusek maleńki dziś narodzony
Rozkołysze wszystkie szczęścia dzwony.
By też opłatek biały pan Jezus nam pobłogosławił,
By w ten dzień jedyny każdy dobrze się bawił.
By Mikołaj zmieścił się w kominie
Niech zła passa jak jest to minie.
Byście te święta rodzinnie spędzali
Jezusa maleńkiego godnie przywitali.
Byście za dużo gorzałki nie wychleli
I przy stole trochę też o nas wspomnieli.
Byście jedno wolne nakrycie też na stole mieli
I o wszystkich bliskich, a nieobecnych gorąco myśleli
I tego wam kochani zycze z calego serca.......

MONIKA

admin dnia grudzień 21 2010 18:23:27 · Drukuj
KURIER
GalileoGalileo Witamy szanowny kliencie.

Jesteśmy firmą oferującą usługi kurierski pomiędzy UK i Polską.

Dla potrzeb klienta przetransportujemy przesyłki od małej koperty ,po dużą sofę, bądż motor.

Odbieramy przesyłki od drzwi, i dostarczamy do drzwi.

Czas dostarczenia, od momentu nadania, wacha się od 3 do 7 dni.

Ubezpieczenie w cenie przesyłki.

Nasza stronka internetowa będzie wkrótce dostępna.

Szczegółowe informacje pod nr :

07846 260 942

Zapraszamy

Galileo express

admin dnia grudzień 21 2010 17:43:42 · Drukuj
Strona 1 z 2 1 2 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Ankieta
Wracam do Polski ?

Tak.Niebawem

Tak. Za Jakis czas

Nie wiem

Raczej nie

Nie

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

OdszkodowaniaDL
06/06/2018 13:31
Wypadek w Pracy 07943650200 PL tel.24h Doradzamy po polsku. Jesli miales wypadek i byles samozatrudniony lub pracowales dla agencji lub na kontrakt należy Ci się odszkodowanie. Obslugujemy Anglie i

OdszkodowaniaDL
27/04/2018 14:38
Miales Wypadek? 07943650200 Zobacz co Ci się należy Zadzwon 07943650200 pomozemy Ci w odszkodowaniu. Calkowicie po polsku, rozmowy po polsku, dokumenty po polsku, gwarancja bezplatnego tlumacza

OdszkodowaniaDL
26/04/2018 15:52
Apartament Mielno do wynajecia Rezydencja Park Mielno, Diune Resort do morza 200m wolne terminy czerwiec lipiec sierpien Apartament 42m dla 4 osob na parterze 2 pokoje lazienka kuchnia taras 3

OdszkodowaniaDL
06/03/2018 13:38
Wypadek drogowy 07943650200 kasa z odszkodowania PO POLSKU Jesli miales wypadek w UK lub Szkocji to należy Ci się wysokie odszkodowanie wyplacane polubownie z polisy sprawcy. Jeśli jesteś osobą z

Anitpr
06/03/2018 09:23
Hello everyone! Highly developed version. Thank you! http://traveltofrance.inf
o Spring has come, it's time to Paris!


OdszkodowaniaDL
23/02/2018 11:00
Darmowa Pomoc Prawna 07943650200 odszkodowania UK Jesli miales wypadek w UK lub Szkocji to należy Ci się wysokie odszkodowanie wyplacane polubownie z polisy sprawcy. Pomożemy w następujących przypa

Angeltor
14/02/2018 23:43
syfwchq http://www.l-d-c.co.uk/19
3-adidas-hoodie-ebay.php http://www.seaworld-kreuz
fahrten.de/308-rolex-subm
ariner-ceramic.htm http://www.consultation-g
ender.fr/702-rolex-dateju


OdszkodowaniaDL
08/01/2018 13:18
Wypadek drogowy 07943650200 duza kasa z odszkodowania PO POLSKU Jesli miales wypadek w UK lub Szkocji to należy Ci się wysokie odszkodowanie wyplacane polubownie z polisy sprawcy. Pomożemy w nastę

OdszkodowaniaDL
13/12/2017 12:07
Polska Pomoc Prawna 07943 650 200 Odszkodowania PO POLSKU Jesli miales wypadek w UK lub Szkocji to należy Ci się wysokie odszkodowanie wyplacane polubownie z polisy sprawcy. Pomożemy w następując

Corpol13
12/12/2017 19:35
[url=http://www.gatanavi.
com/rank.cgi?mode=link&id
=234&url=http://corpo-san
o-it.info/psorilax-come-f
unziona-parere-recensioni
-prezzo-dove-comprare-eff
etti-collaterali-dosaggio<


Archiwum
79803 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl